O MNIE



"Ludzi trzeba kochać i rozumieć"
Małgorzata Podniesińska
mgr Małgorzata Podniesińska
specjalista psychologii klinicznej
terapeuta dialektyczno-behawioralny (DBT)


Intensywne studia (psychologia społeczna i psychologia kliniczna) w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej - SWPS (
University of Social Sciences and Humanites). Doświadczenie zawodowe zdobywałam w Centrum Neuropsychiatrii Neuromed we Wrocławiu na Oddziale Dziennym Psychiatrycznym dla Dzieci i Młodzieży oraz w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu na stacjonarnym Oddziale Psychiatrycznym dla Dzieci i Młodzieży. Odbyłam profesjonalne szkolenie psychoterapeutyczne „Psychoterapia Par i Małżeństw" (strukturalne i interakcyjne oddziaływanie terapeutyczne - mechanizmy budowania związku oraz kryzysy związane z jego rozwojem); warsztaty oparte na otwartym dialogu - "Open Dialogue Approach" (system leczenia skoncentrowany na rodzinie i sieci społecznej pacjenta psychiatrycznego, zakładający szybką interwencję we wczesnej fazie kryzysu psychicznego, autorstwa prof. J. Seikkuli z Finlandii) oraz kliniczny warsztat specjalnościowy "Diagnoza neuropsychologiczna". Ukończyłam kursy specjalizacyjne (m.in): Metody diagnozy i pomoc dziecku zaburzonemu (model diagnozy i interwencji behawioralnej wobec dziecka), Zdrowie Psychiczne, Medycyna Psychosomatyczna, Zaburzenia Rodziny, Zaburzenia Dzieci i Młodzieży, Promocja Zdrowia, Uzależnienia: Profilaktyka i Terapia oraz dodatkowo - Psychologia Sukcesu (Brian Tracy International). Współpracowałam (konsultacje psychologiczne) z Punktem Informacyjno - Konsultacyjnym Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Dzielnicy Mokotów, w Warszawie. Wieloletnia praca z ludźmi utwierdziła mnie w przekonaniu, że każdy człowiek jest inny. Ma inny charakter, inne problemy, inne podejście do życia. Dlatego do każdego Klienta/Pacjenta podchodzę indywidualnie - próbując wyczuć jego potrzeby, zainteresowania i oczekiwania. Łatwo nawiązuję i podtrzymuję pozytywne relacje interpersonalne. Jestem pełna zrozumienia, ciepła i empatii dla drugiego człowieka.

Mój fundament: za fundament mojej wiedzy i doświadczenia uważam bezwarunkowy szacunek dla każdej osoby, a za priorytet w kontaktach z ludźmi - budowanie zaufania oraz poczucia bezpieczeństwa - zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym.
___
Moje motto: "Ludzi trzeba kochać i rozumieć". Uważam, że aby pracować z ludźmi, trzeba przede wszystkim to kochać. Uwielbiam pracować z ludźmi. Moja praca jest moją pasją.
___
Interesuję się neuropsychologią, psychologią pozytywną, hipnoterapią, poezją i sztuką oraz nowymi technologiami internetowymi.
___
Lubię poznawać nowych ludzi, a w wolnych chwilach czytać, fotografować i malować oraz zajmować się ogrodem.

Specjalizuję się w leczeniu zaburzeń osobowości (głównie zaburzenia osobowości z pogranicza - borderline i osobowości narcystycznej), zaburzeń afektywnych (depresja) oraz zaburzeń lękowych (fobia społeczna). W diagnozie i leczeniu przytoczonych problemów korzystam z trzech koncepcji poznawczo-behawioralnych: konceptualizacji Becka (Cognitive Behavioral Therapy - CBT), koncepcji dialektyczno behawioralnej (Dialectic Behavioral Therapy - DBT) Linehan oraz modelu aktywnego stylu schematów Younga.
___
Oferuję profesjonalną (indywidualną i grupową) pomoc psychologiczną aktualnie tylko osobom dorosłym. W formie konsultacji psychologicznych, specjalistycznej diagnozy, interwencji w sytuacjach kryzysowych, profilaktyki oraz terapii w rozwiązywaniu  między innymi takich problemów, jak:

(1) zaburzenia emocjonalne (borderline , lęk, smutek i apatia, depresja , myśli samobójcze, nagłe zmiany nastroju)
(2)  zaburzenia zachowania (wybuchy złości, agresja)

(3) trudności społeczne (nieśmiałość, wyobcowanie z grupy, lęki w sytuacjach społecznych - np. erytrofobia, czyli lęk przed czerwienieniem się , trudności z adaptacją w nowych środowiskach, niechęć wobec uczęszczania do przedszkola lub szkoły, problemy z wychodzeniem z domu)
(4) zaburzenia pourazowe i adaptacyjne (skutki psychologiczne przeżytej traumy - np. z powodu emocjonalnych nadużyć/przemocy ze strony narcystycznej matki , nagłej zmiany sytuacji życiowej, separacji, rozwodu, żałoby)
(5)  trudności w nawiązywaniu i utrzymywaniu bliskich relacji (np. z partnerem/partnerką)
(6)  wyrażanie własnych potrzeb i praw w relacjach z innymi (asertywność).

Ponadto
prowadzę indywidualne konsultacje dla rodziców i opiekunów potrzebujących pomocy i wsparcia w radzeniu sobie z trudnymi zachowaniami wrażliwych dzieci i nastolatków. Przeprowadzam również na miejscu testy psychologiczne (np. badające zaburzenia osobowości).

__
Pracuję głównie
w nurcie terapii dialektyczno-behawioralnej (Dialectical Behavioral Therapy - DBT), której autorką jest Marsha Linehan, a wywodzącej się między innymi, z nurtu poznawczo-behawioralnego (Cognitive Behavioral Therapy - CBT). Więcej o terapii DBT
W swojej pracy wykorzystuję także elementy logoterapii (autorstwa Viktora Frankla) oraz techniki pracy terapeutycznej stosowane przez Miltona H. Ericksona (np. metafory, anegdoty, interwencje paradoksalne) i Martina E. P. Seligmana (
terapia kognitywna skoncentrowana na zmianie atrybucji czyli zmianie stylu wyjaśniania zdarzeń).

Pracę psychologa wykonuję zgodnie z
Ustawą  z dnia 8 czerwca 2001 r. o zawodzie psychologa i samorządzie zawodowym psychologów, określającą m. in. zawodowe kompetencje psychologa: Art. 4. 1. Wykonywanie zawodu psychologa polega na świadczeniu usług psychologicznych, a w szczególności na: 1) diagnozie psychologicznej, 2) opiniowaniu,  3) orzekaniu, o ile przepisy odrębne tak stanowią, 4) psychoterapii, 5) udzielaniu pomocy psychologicznej.

Serdecznie zapraszam Państwa do współpracy.

Nawet, gdyby to miało być tylko jedno spotkanie, to już ma sens!


Oczekuję na spotkanie
Małgorzata Podniesińska, psycholog
+48 733 555 361
psychologwroclaw.pl@gmail.com


2 komentarze: